Team Luzon

posted on: Friday, November 29, 2013
Chris Wayne Comendador
Wayne is your geek guy who loves music and basketball. He's a social advertising mentor in University of the Visayas New School of Arts and Design (UVNS). Now he runs tenminutes.ph as Chief Operating Officer.
Growth Hacker

TEAM LUZON
SECONDARY DIVISION

ATHLETICS (BOYS)
COACH: FELIX, REX (BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL)
1. ABAGAT, RAVEN LANCE DON BOSCO TECHNICAL INSTITURE, TARLAC CITY
2. DE GUZMAN, JENNSEN HOLY ANGEL UNIVERSTIY, ANGELES CITY
3. DELA CRUZ, LUDIVICO UMINGAN NATIONAL HIGH SCHOOL, UMINGAN, PANGASINAN
4. GALIMA, JAMES CANDON NATIONAL HIGH SCHOOL, CANDON CITY
5. MANIPON, MARK LONRAD URDANETA CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, URDANETA CITY
6. PEREZ, JUSTIN BRIAN BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
7. QUEZADA, REY MARK BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
8. RAMOS, AL TROY STA. CRUZ INTEGRATED SCHOOL, STA. MARIA, PANGASINAN
9. RAMOS, CHARLIE STA. CRUZ INTEGRATED SCHOOL, STA. MARIA, PANGASINAN
10. RAMOS, NICKO JAMES UMINGAN NATIONAL HIGH SCHOOL, UMINGAN, PANGASINAN
11. SABANGAN, JAYSON VIRGEN MILAGROSA UNIV. FOUNDATION, SAN CARLOS CITY
12. SANGUIR, MARK LAWRENCE URDANETA CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, URDANETA CITY
13. TULABUT, RONEL HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
14. VALERIO, MARVIN BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
15. VELASCO, VINCE JERICO CONSTANCIO PADILLA NATIONAL HS, SAN JOSE, NUEVA
ECIJA

ATHLETICS (GIRLS)
COACH: PADILLA, VIRGILIO (UMINGAN NATIONAL HIGH SCHOOL)
1. ALFONSO, TRYXEN FABE BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
2. AROMIN, DORIN SHELLEY BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
3. BAGTO, CLEOFE BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
4. BENCIO, IRISH BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL, LA TRINIDAD, BENGUET
5. CABURAL, MAKANA SHAILA URDANETA CITY NATIONAL H.S., URDANETA, PANGASINAN
6. CARUNUNGAN, SISA MAE BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
7. DAPIG, AIRA JANE CAMANTILES NATIONAL H.S., URDANETA, PANGASINAN
8. DELA CRUZ, KRIN ANNE JUAN R. LIWAG MEMORIAL HS, GAPAN CITY, NUEVA ECIJA
9. DELOS REYES, MARY ANN UMINGAN NATIONAL HIGH SCHOOL, UMINGAN, PANGASINAN
10. ESTIGOY, CARL ROSE ALEJO PACALSO MEMORIAL NATIONAL H.S., ITOGON,
BENGUET
11. GABAY, ROWELLE PRINCESS AGNO NATIONAL HIGH SCHOOL, AGNO, PANGASINAN
12. MARAÑA, JEREMY GENESIS S. CONSTANCIO PADILLA NATIONAL H.S., SAN JOSE CITY, NE
13. SIMBAHAN, HANNAH CATHRYN JAYNE HOLY FAMILY ACADEMY, ANGELES CITY
14. VERGARA, KAIZELLE BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
15. ZAMUDIO, MARY GRACE PINES CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY

BADMINTON (BOYS)
COACH: YASAY, REYNALDO
1. BAGASBAS, FIDES JOVEN COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
2. CARIÑO, JENO COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
3. LORILLA, MARIUS CARY COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
4. MANGUBAT, EMILIO JR. COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
5. OMAÑA, RONALD DEON COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA

BADMINTON (GIRLS)
COACH: DE VERA, RAUL
1. CANILLO, ELLOISE MARIE COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
2. DE VERA, JELLENE GEVIANE COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
3. DE VERA, JOELLA GEVA COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
4. GALVE, CAMILLE ROSE COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
5. UNDAN, KIYA MARTHA COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA

BASKETBALL (BOYS)
COACH: LANSANG, ROHNEL C.
1. ABEDOZA, JOSHUA HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
2. ALAGABAN, JOHN MICHAEL HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
3. CUNANAN, VINCENT GREG HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
4. DAVID, DANIEL ANGELO HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
5. DELA CRUZ, ADRIAN DALE HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
6. DELA PEÑA, JOSHUA HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
7. DIZON, DENVER HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
8. EMPERADO, JOSHUA KEITH HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
9. GARCIA, MICHAEL JEFFREY HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
10. LAGMAN, CHRISTIAN KELVIN HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
11. LUMBA, JOHN, MICOLE HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY
12. SUNGA, DOMELLE JOHN HOLY ANGEL UNIVERSITY, ANGELES CITY

CHESS (BOYS)
COACH: ALVEZ, RONALDO
1. CARBONELL, JERIC IVAN UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
2. LIMOCON, MARK VINCENT UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
3. LIMOCON, MARVIN UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
4. NAVARRO, HEZEKIAH REIGN UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
5. VINLUAN, BRYLLE GEVER UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY

CHESS (GIRLS)
COACH: CODIAMAN, JOSEPH
1. ANCHETA, KAISSA UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
2. BARRY, JEE-ANN FAYE UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
3. BARRY, SHAREENA KAYE UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
4. MENDOZA, BEA UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY

FOOTBALL
COACH: DAWID, HENRY LUIS
1. BAUTISTA, WILFREDO JR. BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
2. CARLOS, DEAN PATRICK BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
3. CELINO, JOHN MICHAEL BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
4. ESCO, KERWIN CLIDE BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
5. ESTIMA, GABRIEL MEHR BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
6. FUCHIGAMI, ALJIREH LAN BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
7. HERRERA, SHERWIN BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
8. JOSE, PATRICK JOSHUA BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
9. LUMABAN, ARON BILL BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
10. MAYOMIS, DHAN HYLLE BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
11. MITAS, JHAYCEL BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
12. NAMOCA, ALEX BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
13. PASYALEN, KEANNU BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
14. TINO, MARVEN JR. BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET
15. YADNO, SHIN RICK BENGUET NATIONAL HIGH SCHOOL-MAIN, LA TRINIDAD, BENGUET

GYMNASTICS (MAG)
COACH: SANTOS, ALBIN (BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL)
1. AVECILLA, EDWIN DHALE SAN JUAN NATIONAL HIGH SCHOOL, SAN JUAN, LA UNION
2. LACBONG, KEVIN BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
3. PABLO, JOHN PAUL BATAC INSTITUTE INCORPORATED, BATAC, ILOCOS NORTE
4. SANTOS, DENZYLL BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY

GYMNASTICS (WAG)
COACH: NEDRUDA, CHERIE (OLONGAPO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, OLONGAPO CITY)
1. CHING, KINTINE OLONGAPO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, OLONGAPO CITY
2. DOCTOR, KEITH ANDREA BATAC NATIONAL HIGH SCHOOL, BATAC, ILOCOS NORTE
3. MANERWAP, DAPHNE KATE BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
4. PILI, HIYASMINE OLONGAPO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, OLONGAPO CITY

GYMNASTICS (RG)
COACH: RASCO, LEILANI (BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY)
1. GARCIA SHEENA MAE BATAC NATIONAL HIGH SCHOOL, BATAC, ILOCOS NORTE
2. MANUEL, TRISHA GRACE BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
3. PAYAKET, PRECIOUS BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
4. RABANAL, RICA JAY BATAC JUNIOR COLLEGE, BATAC CITY, ILOCOS NORTE

SCRABBLE
COACH: FLORESCA, EMILYN (LORMA COLLEGES SPL. SCIENCE H.S., SAN JUAN, LA UNION)
1. BERMUDEZ, ANDREA NICOLE LORMA COLLEGES SPL. SCIENCE H.S., SAN JUAN, LA UNION
2. CABILAN, KHYLE ANGELINE LORMA COLLEGES SPL. SCIENCE H.S., SAN JUAN, LA UNION
3. CHAN, ROBBY ELLISON LORMA COLLEGES SPL. SCIENCE H.S., SAN JUAN, LA UNION
4. MARRON, MAURIN PAULETE LORMA COLLEGES SPL. SCIENCE H.S., SAN JUAN, LA UNION
5. MENGUITA, TARRENZ WYNDELL LORMA COLLEGES SPL. SCIENCE H.S., SAN JUAN, LA UNION

SEPAK TAKRAW
COACH: LORENZANA, JEASON (AGNO NATIONAL HIGH SCHOOL, AGNO, PANGASINAN)
1. BATALLA, ROMEL AGNO NATIONAL HIGH SCHOOL, AGNO, PANGASINAN
2. LOPEZ, JAYSON VINCE AGNO NATIONAL HIGH SCHOOL, AGNO, PANGASINAN
3. NILO, KEEN WARREN AGNO NATIONAL HIGH SCHOOL, AGNO, PANGASINAN
4. NONGA, FERNAN AGNO NATIONAL HIGH SCHOOL, AGNO, PANGASINAN

SWIMMING (BOYS)
COACH: SALAZAR, MARLON (LORMA COLLEGES SPL SCIENCE H.S., SAN JUAN, LA UNION)
1. ABAD, JUAN CARLOS LORMA COLLEGES SPL. SCIENCE H.S., SAN JUAN L.U.
2. ALINDOGAN, TRACY JOHN ANGELES UNIV. FOUNDATION, ANGELES CITY
3. CHENG, NATHAN CHRISTIAN LEGACY ACADEMY, BAGUIO CITY
4. DONATO, LANS RAWLIN ANGELES UNIV. FOUNDATION, ANGELES CITY
5. FAELNAR, LEANDRO ARNE NESS UNIV. OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
6. GAWIDAN, RENZ GUILLER UNIV. OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
7. GUIBANI, JOSHUA BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
8. LABAO, JENKINS LORENZO UNIV. OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
9. MANGILINAN, ROBI G. LORMA COLLEGES SPL SCIENCE H.S., SAN JUAN, L.U.
10. PALFREY, DYRHAM ST. COLUMBAN’S COLLEGE, LINGAYEN, PANGASINAN

SWIMMING (GIRLS)
COACH: RACELES, BENJAMIN (CHRIST THE KING COLLEGE, SAN FERNANDO CITY, LA UNION)
1. CAWALING, GWYNETH AMBER CHRIST THE KING COLLEGE, SAN FERNANDO CITY, LU
2. MANGILINAN, RAFIEL LORMA COLLEGES SPL. SCIENCE H.S., SAN JUAN, LU
3. MUYALDE, LARIANNE MARY JO JN MONTESSORI & H.S. INC., LINGAYEN, PANGASINAN
4. ORDOÑO, CARMELA JASMIN LORMA COLLEGES SPL. SCIENCE H.S., SAN JUAN, LU
5. PADACO, GABRIELLE BERNE UNIV. OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
6. PADIO, BEA BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
7. PAYAKET, CHRISTINE JOY ST. LOUIS UNIV. LAB. HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
8. PAYAKET, SAMANTHA ST. LOUIS UNIV. LAB. HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
9. SAGUBO, ALLANA UNIV. OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
10. TEOPE, HELENA ST. JOSEPH COLLEGE, OLONGAPO CITY

TABLE TENNIS (BOYS)
COACH: PEREZ, JOHNY (DON MARIANO MARCOS MEM. STATE UNIV.-SLUC, AGOO, LA UNION)
1. BALLESTEROS, EUGENE DON MARIANO MARCOS MEM. STATE UNIV.-SLUC, AGOO, LA UNION
2. ESTOLAS, EDELVER HANS DON MARIANO MARCOS MEM. STATE UNIV.-SLUC, AGOO, LA UNION
3. LOPEZ, MARC JENE DON MARIANO MARCOS MEM. STATE UNIV.-SLUC, AGOO, LA UNION
4. MEDINA, FRANCIS GLYDE DON MARIANO MARCOS MEM. STATE UNIV.-SLUC, AGOO, LA UNION
5. SANCHEZ, TRYAN ALEXIS DON MARIANO MARCOS MEM. STATE UNIV.-SLUC, AGOO, LA UNION

TABLE TENNIS (GIRLS)
COACH: MEDINA, JESSIE (CONSTANCIO PADILLA NATIONAL H.S., SAN JOSE CITY NUEVA ECIJA)
1. GENON, MARY JOYCE CONSTANCIO PADILLA NATIONAL H.S., SAN JOSE CITY NUEVA ECIJA
2. MEDINA, JESSAMAE CONSTANCIO PADILLA NATIONAL H.S., SAN JOSE CITY NUEVA ECIJA
3. MEDINA, JESSAMIN CONSTANCIO PADILLA NATIONAL H.S., SAN JOSE CITY NUEVA ECIJA
4. MORALES, KAYE ANN CONSTANCIO PADILLA NATIONAL H.S., SAN JOSE CITY NUEVA ECIJA
5. SAMONTE, BEA CONSTANCIO PADILLA NATIONAL H.S., SAN JOSE CITY NUEVA ECIJA

TAEKWONDO (BOYS)
COACH: PADUA, EDWIN (UNIVERSITY OF BAGUIO HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY)
1. AREVALO, ALFRITZ ST. LOUIS UNIV. LAB. HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
2. CAYAGO, TROY UNIVERSITY OF BAGUIO HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
3. DUNTUGAN, CHRISTIAN MARK ST. LOUIS UNIV. LAB. HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
4. LAVESTRE, RENCER SHANE UNIVERSITY OF BAGUIO HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
5. MAMINTAG, KHRISTIAN DANIEL UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
6. MAPALO, JOHN CHRISTIAN BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
7. QUIAMBAO, CRAEMER JURIS UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
8. SORIA, GABRIEL SALAKNIB UNIVERSITY OF BAGUIO HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY

TAEKWONDO (GIRLS)
COACH: OGLAYON, ARNOLD (UNIVERSITY OF BAGUIO HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY)
1. BUSCAGAN, TRICIA MAE BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
2. CHORACHOR, ROWENA BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
3. DE GUZMAN, PHOEBIE KATE UNIVERSITY OF BAGUIO HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
4. FIAS-ILON, AILESTER UNIVERSITY OF CORDILLERA HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
5. GAW, ANGELICA JOYCE UNIVERSITY OF BAGUIO HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
6. LIPORADA, KRISZNA CHAITANIA UNIVERSITY OF BAGUIO SCIENCE H.S., BAGUIO CITY
7. ROMUAR, MA. KAYE SHANNELLE UNIVERSITY OF BAGUIO HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
8. TACAY, CHEALSEA XEN UNIVERSITY OF BAGUIO HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY

TENNIS (BOYS)
COACH: LUMIWES, FRANCIS (BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY)
1. DE GUZMAN, JOSHUA BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
2. HIZON, DONOVAN BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
3. PIMENTEL, PAUL NONI BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
4. RAMOS, KEN ALDWIN BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
5. TANGALIN, NEIL BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY

TENNIS (GIRLS)
COACH: POYA-OAN, MARY ANN (BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY)
1. CHANNAS, ANDREA MAY BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
2. CHANNAS, MARY JOAN BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
3. CORPUZ, CHLOE ANNE BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
4. LUBIN, HANA VIDA BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY
5. QUIMSON, JEANALYN GRACE BAGUIO CITY NATIONAL HIGH SCHOOL, BAGUIO CITY

VOLLEYBALL (BOYS)
COACH: CANLAS, JOVEN (JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN)
1. CALIMAG, FRANZ JOSHUA JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
2. CAPULI, KRISKARL KING JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
3. HEATH, PRINCE WILSON JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
4. LACAS, AERON JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
5. MANALILI, GERVEL JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
6. MARTINEZ, PAUL JOHN JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
7. MEDINA, MANVEL ANDREI JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
8. PAREDES, NICK JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
9. RODRIGUEZ, JOMER JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
10. SILANG, KRIS CIAN JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
11. TIBAY, JEREMIAH JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN
12. VILLAFANIA, JEREMIAH JOSE RIZAL INSTITUTE, ORANI, BATAAN

VOLLEYBALL (GIRLS)
COACH: ANGGA, BENJAMIN (ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY)
1. ALEJOS, JEANNIE ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY
2. CANLAS, DJYUNNIE ANN ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY
3. DE GUZMAN, JELLICA FE ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY
4. EBUENGA, CHRISTINA KASSANDRA ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY
5. LACSINA, IVY KEITH ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY
6. MANALASTAS, ARIANE ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY
7. MATEO, PAMELA ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY
8. MUNOZ, ADELYN FAITH ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY
9. PAMINTUAN, JANELLEE ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY
10. PIELAGO, ALJAN ANDRE ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY
11. VILLASIS, MARAIAH PATRICIA ANGELES UNIVERSITY FOUNDATION, ANGELES CITY

ELEMENTARY DIVISION

ATHLETICS (BOYS)
COACH: SUGOT, JOSE JOJO, JR. (MABINI ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY)
1. ABAD, JOSHUA CAMP 7 ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
2. BACTON, RUVIC STO. TOMAS ELEM. SCHOOL, CANDON CITY
3. BOCLAO, TRISTAN PACALSO ELEM. SCHOOL, ITOGON, BENGUET
4. LANGWAS, ROI DENSON MABINI ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
5. LEBENG, JONATHAN MABINI ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
6. LORAÑA, HASSAN MABINI ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
7. MOLINA, JULIUS ALLANGIGAN ELEM. SCHOOL, CANDON CITY
8. NATIVIDAD, SAMUEL, JR. TANGCARANG ELEM. SCHOOL, ALAMINOS, PANGASINAN
9. OFRANCIA, JERICKO TANGCARANG ELEM. SCHOOL, ALAMINOS, PANGASINAN
10. RAPADA, JUSTIN RYAN DARAPIDAP ELEM. SCHOOL, CANDON CITY
11. RISMAL, JHON MARC SAN VICENTE ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
12. TALLAWAN, SIMON GEORGE MABINI ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY

ATHLETICS (GIRLS)
COACH: BAGUIWEN, ALBERT (BAGUIO CENTRAL ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY)
1. ABEN, SHAHANA MAE SAN VICENTE ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
2. BANOYA, IVY ELPIDIO R. QUIRINO ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
3. BATOON, CYRENE ANGEL SAN VICENTE ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
4. CAPUTE, MARIELL JOY MABINI ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
5. ECHALAS, AUBRE MANUEL A. ROXAS ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
6. GALANO, DAIAN LOVE LANGLANGCA ELEM. SCHOOL, CANDON CITY
7. MASI, CHRIZTENE GRACE OLD SUDIPEN ELEM. SCHOOL, SUDIPEN, LA UNION
8. MURILLO, SHARLYN MAE JOY BONIFACIO ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
9. PINTADO, LARA ANGELICA OLD SUDIPEN ELEM. SCHOOL, SUDIPEN, LA UNION
10. PIZARRO, JESSE MAE CATERMAN ELEM. SCHOOL, CANDON CITY
11. PULAS, ELOIZA BONIFACIO ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
12. TACTAY, ELLEIGNE JEWEL BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY

BADMINTON (BOYS)
COACH: NOCEJA, ACE
1. CANILLO, CARL LOUIS COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
2. GALVE, RON JACOB COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
3. LABOY, KISH MIGUEL COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
4. TAPALES, NESTOJAN COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA

BADMINTON (GIRLS)
COACH: CHAVEZ, GERON
1. ALVAREZ, JOCHELLE COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
2. BELEN, MARIA ARIANA COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
3. BELEN, MARIA CHARLIZE COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA
4. DE GUZMAN, KYLENE COLEGIO MENTEREI DE PILA, PILA, LAGUNA

BASKETBALL (BOYS)
COACH: MALLARI, JEFFERSON
1. BAUTISTA, MARK JOSHUA DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY
2. ESPINO, PAUL NICOLAS DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY
3. EPINOLA, RUSSEL DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY
4. FERIA, EJAMES DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY
5. GARCIA, LEE JERVIZ DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY
6. MANGOBA, NHIL ANGELO DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY
7. ORDONIA, JON RENARD DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY
8. PAUCO, KENNETH CARL DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY
9. SALANGSANG, LIAM RASHEED DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY
10. TAGUINES, JOHN MAREVIC DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY
11. VALENCIA, RICO ADRIENNE DON BOSCO TECHNICAL INSTITUTE, TARLAC CITY

CHESS (BOYS)
COACH: CESTONA, JULIET
1. BANTIYAN, CLYNE ACE BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
2. BUSTAMANTE, ARIEL JOHN BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
PASTOR, VLIX MICHAEL BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
3. URSABIA, BON MARVIN BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY

CHESS (GIRLS)
COACH: LOMBOY, GEMMA
1. CAOILE, JEHAN GRACE BONIFACIO ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
2. GUEVARRA, FAITH BONIFACIO ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
3. MENDOZA, DONNABELL BONIFACIO ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY
4. ROGEL, ANGELHEART BONIFACIO ELEM. SCHOOL, BAGUIO CITY

FOOTBALL
COACH: DE CASTRO, PELAGIO
1. ABAYA, JOHN NIXON CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
2. ALIPIO, JOHN PAUL CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
3. CALIBUSO, VON HANZEL CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
4. DE LEON, JAN ONE CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
5. DEL ROSARIO, MIKE ORLYN CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
6. DURAN, ZENUS PATRICK CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
7. GADONG, KARL SAID CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
8. GATCHALIAN, REYNAN ANGELO CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
9. GRAMAJE, HENRICK ANTHONY CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
10. MAGO, FREDDIE YUAN CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
11. REBOLLIDO, CHRISTIAN ASHLEY CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
12. REYNANTE, DAREN CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
13. VELASCO, MAR ANGELO CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
14. VIAJE, MARK BRIAN CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY
15. VILLALOBOS, MEL IVERSON CANDON SOUTH CENTRAL SCHOOL, CANDON CITY

GYMNASTICS (MAG)
COACH: TABAOAN, ANGELITO (HILARIO VALDEZ MEM. SCH., BATAC, ILOCOS NORTE)
1. GARCIA, ERICKSON NANGUNEG ELEM. SCHOOL, NARVACAN, ILOCOS SUR
2. HALL, PETERSON M. URDANETA CENTRAL SCHOOL, URDANETA, PANGASINAN
3. JOAQUIN, TYRONE JEAGER HILARIO VALDEZ MEM. ELEM. SCH., BATAC, ILOCOS NORTE
4. SALUDARES, MICOH BRENT HILARIO VALDEZ MEM. ELEM. SCH., BATAC, ILOCOS NORTE

GYMNASTICS (WAG)
COACH: ULANDAY, LETECIA (URDANETA I CENTRAL SCHOOL, URDANETA, PANGASINAN)
1. BASA, SHERIE HAZZELL BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
2. HALL, LOUISE ABIGAIL URDANETA I CENTRAL SCHOOL, URDANETA, PANGASINAN
3. PABLO, LEI ANNE HILARIO VALDEZ MEM. ELEM. SCH., BATAC, ILOCOS NORTE
4. SORIANO, TRISHA MAE URDANETA I CENTRAL SCHOOL, URDANETA, PANGASINAN

GYMNASTICS (RG)
COACH: OLSIM, VIVIAN (BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY)
1. GONZALES, GERALDINE BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
2. OCAMPO, RIA CATRINA HILARIO VALDEZ MEM. ELEM. SCH., BATAC, ILOCOS NORTE
3. SORIANO, ARIANE KRISTEL BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
4. VERSOZA, ATHEA RHEALYN BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY

SCRABBLE
COACH: VERANO, LORENA (LORMA GRADE SCHOOL, SAN JUAN, LA UNION)
1. BERMUDEZ, SAMANTHA JANE LORMA GRADE SCHOOL, SAN JUAN, LA UNION
2. DELA CRUZ, TRISHA DANICA LORMA GRADE SCHOOL, SAN JUAN, LA UNION
3. LANG-AY, CLOIE SEPTEMBER LORMA GRADE SCHOOL, SAN JUAN, LA UNION
4. MARAYAG, JOSHUA ABIEZER LORMA GRADE SCHOOL, SAN JUAN, LA UNION
5. MARRON, DAEVID LORMA GRADE SCHOOL, SAN JUAN, LA UNION

SEPAK TAKRAW
COACH: CANIERO, CONRADO JR. (PACALSO ELEMENTARY SCHOOL, ITOGON, BENGUET)
1. CARIASO, CHRISTIAN PACALSO ELEMENTARY SCHOOL, ITOGON, BENGUET
2. CARTONEROS, GAB KURT PACALSO ELEMENTARY SCHOOL, ITOGON, BENGUET
3. PURIFICACION, DOMINIC PACALSO ELEMENTARY SCHOOL, ITOGON, BENGUET
4. TUANGCO, MICKAEL PACALSO ELEMENTARY SCHOOL, ITOGON, BENGUET
5. VICENTE, CLARK PACALSO ELEMENTARY SCHOOL, ITOGON, BENGUET

SWIMMING (BOYS)
COACH: MANIALUNG, GIAN PAULO (ST. LOUIS UNIVERSITY LAB. E.S., BAGUIO CITY)
1. ABALOS, JEREMY LEONELLE SPED, BAGUIO CITY
2. BATNAG, MAENARD RHOMAN STEP LEARNING ACADEMY, BAGUIO CITY
3. BATUNGBACAL, JIN ANDREI LITTLE ANGEL STUDY CENTER, OLONGAPO CITY
4. DELIZO, JOCO MIGUELLE BRIGHT BEGINNINGS LEARNING CENTER, SFC, L.U.
5. FABIANA, SEAN IVERSON WEST CENTRAL I ELEM. SCH. DAGUPAN CITY
6. GASPAR, JASPER NEO TABACUHAN ELEM. SCH., OLONGAPO CITY
7. LAGMAN, REINIEL FRANCIS SLU-LES, BAGUIO CITY
8. PUSING, CLIFFORD GORDON HEIGHTS ELEM. SCH., OLONGAPO CITY
9. RAMOS, JOSHUA ALEXANDER SMALL WORLD CHRISTIAN SCH. FDN., BAGUIO CITY
10. SALVADOR, EDUARDO DINALUPIHAN E.S., DINALUPIHAN, BATAAN

SWIMMING (GIRLS)
COACH: DUMLAO, KENNETH (LA MAREA ACADEMY, DAGUPAN CITY)
1. BUGAYONG, CASANDRA KHENGIE SPED-G, OLONGAPO CITY
2. BUMANGLAG, PRINCESS MARIE TABACUHAN ELEM. SCH., OLONGAPO CITY
3. CORPUZ, LADY SAMANTHA JHUNAC BRIGHT BEGINNINGS LEARNING CENTER, SFC, L.U.
4. DE VERA, SOPHIA RAFAELLE LA MAREA ACADEMY, DAGUPAN CITY
5. DELA ROSA, JOYCE MARIE C. TABACUHAN ELEM. SCH. OLONGAPO CITY
6. GONZALES, BEYONCE NICOLE C. CHRIST THE KING COLLEGE, SFC, LA UNION
7. NOBLE, ALISON ANN M. LORMA GRADE SCHOOL, SAN JUAN, LA UNION
8. PADILLA, KRISTIANNA TRINITY D. WEST CENTRAL ELEM. SCH. I, DAGUPAN CITY
9. SANGUYO, HEATHER COLLEEN FIRST SCHOOL OF SBFZ, OLONGAPO CITY
10. ULAT, EUNICE RICHARD J. SMALL WORLD CHRISTIAN SCHOOL, BAGUIO CITY

TABLE TENNIS (BOYS)
COACH: TAMAYO, LOUISITA (ALOS ELEMENTARY SCHOOL, ALAMINOS, PANGASINAN)
1. BANTOLINO, JHAKE ALOS ELEMENTARY SCHOOL, ALAMINOS, PANGASINAN
2. BARROCAN III, SOFRONIO JULIAN ALOS ELEMENTARY SCHOOL, ALAMINOS, PANGASINAN
3. CARACAS, PAUL EDCON ALOS ELEMENTARY SCHOOL, ALAMINOS, PANGASINAN
4. CORPUZ, JOHN BENEDICT ALOS ELEMENTARY SCHOOL, ALAMINOS, PANGASINAN
5. CORTEZ, JUSTINE MARK ALOS ELEMENTARY SCHOOL, ALAMINOS, PANGASINAN

TABLE TENNIS (GIRLS)
COACH: GABRIEL, ULLYSES (STA. ISABEL ELEM. SCHOOL, DINALUPIHAN, BATAAN)
1. CAJUSAY, CAMILLE JHOY STA. ISABEL ELEM. SCHOOL, DINALUPIHAN, BATAAN
2. NEPOMUCENO, JORRINA STA. ISABEL ELEM. SCHOOL, DINALUPIHAN, BATAAN
3. REYES, ABEGAIL STA. ISABEL ELEM. SCHOOL, DINALUPIHAN, BATAAN
4. VALENCIA, JAYLYN STA. ISABEL ELEM. SCHOOL, DINALUPIHAN, BATAAN

TAEKWONDO (BOYS)
COACH: ELEGADO, ALAN
1. AGYAMOC, LEVIN JOSH ST. LOUIS UNIVERSITY LABORATORY E.S.., BAGUIO CITY
2. LIPORADA, RAMA CHANDRA UNIVERSITY OF BAGUIO LABORATORY E.S., BAGUIO CITY
3. OGOY, ALEXANDER GABRIEL SPED CENTER, BAGUIO CITY
4. SAGUN, TRISTAN DAVE BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
5. SALAO, JAN EDWARD KYLE SPED CENTER, BAGUIO CITY
6. ULAT, RICHARD JOHN SMALL WORLD CHRISTIAN SCHOOL, BAGUIO CITY

TAEKWONDO (GIRLS)
COACH: BAYOS, RENEVICK (UNIVERSITY OF BAGUIO LABORATORY E.S., BAGUIO CITY)
1. BADANDO, ARRIANA ROCEL UNIVERSITY OF BAGUIO LABORATORY E.S., BAGUIO CITY
2. BULWAYAN, KAYLE DREYSHANNE ST. LOUIS UNIVERSITY LABORATORY E.S., BAGUIO CITY
3. GAYUDAN, CREISHNA KATE UCAB ELEMENTARY SCHOOL, ITOGON, BENGUET
4. IGOY, JEADI JEWEL MANUEL A. ROXAS ELEMENTARY SCHOOL, BAGUIO CITY
5. RAMON, RAIN UNIVERSITY OF BAGUIO LABORATORY E.S., BAGUIO CITY
6. TUMLAYEN, JESSA UNIVERSITY OF BAGUIO LABORATORY E.S., BAGUIO CITY

TENNIS (BOYS)
COACH: BAJET, BONIFACIO (DON FELIPE MARAMBA, ELEM. SCHOOL, URDANETA, PANGASINAN)
1. BAJET, ERIC CHARLES DON FELIPE MARAMBA, E.S., URDANETA, PANGASINAN
2. ELEGADO, JOVEN RAY DON FELIPE MARAMBA, E.S., URDANETA, PANGASINAN
3. FERNANDEZ, FELIX ANDREI DON FELIPE MARAMBA, E.S., URDANETA, PANGASINAN
4. FERNANDEZ, FERNANDO III DON FELIPE MARAMBA, E.S., URDANETA, PANGASINAN
5. PARAYNO, JOHN LLOYD DON FELIPE MARAMBA, E.S., URDANETA, PANGASINAN

TENNIS (GIRLS)
COACH: FERNANDEZ, JEAN (DON FELIPE MARAMBA, ELEM. SCHOOL, URDANETA, PANGASINAN)
1. BAJET, ANNA CHARISSE DON FELIPE MARAMBA, E.S., URDANETA, PANGASINAN
2. BRAVO, LAUREEN JOY DON FELIPE MARAMBA, E.S., URDANETA, PANGASINAN
3. CALVO, JACKILYN DON FELIPE MARAMBA, E.S., URDANETA, PANGASINAN
4. ELEGADO, JOVAN MARIE DON FELIPE MARAMBA, E.S., URDANETA, PANGASINAN
5. KITONG, TRISTEN DEE DON FELIPE MARAMBA, E.S., URDANETA, PANGASINAN

VOLLEYBALL (BOYS)
COACH: DATU, RONALDO (HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN)
1. ARUCAN, RICARDO JOSE HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
2. DAVID, NIKOLAI JAY HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
3. DONALDO, ISAAC HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
4. GAMBOA, VINCENT HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
5. JARING, NEIL PATRICK HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
6. LIM, REGINALD HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
7. REYES, ISAIAH KURBY HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
8. RIVERA, BON CARLO HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
9. RIVERA, RON JANIEL HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
10. SAMANIEGO, DOMINICK HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
11. SANTOS, FRANCIS NIKOLAI IVAN HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN
12. VELASQUEZ, VHINN GRAHAM HERMOSA ELEMENTARY SCHOOL, HERMOSA BATAAN

VOLLEYBALL (GIRLS)
COACH: DAGUIO, ELVIRA (BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY)
1. ARANCES, RAYANAIZA MAE BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
2. CARBULLIDO, CHRISTINE JOY BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
3. DULAY, KIMBERLY BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
4. FERNANDEZ, ATASHA CHARLENE BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
5. MONTON, CARMELA BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
6. OBLERO, CAMILLE BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
7. OBLERO, CARMELA BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
8. OJOS, BIANCA BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
9. PATRAS, SAMANTHA BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
10. RIGOR, JESSLHIAN BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
11. SEVERANO, AILEEN JOY BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY
12. SOTERO, GLAIZA BAGUIO CENTRAL SCHOOL, BAGUIO CITY

Comments

comments